Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія Закону, є, зокрема, присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді).
Тобто присяжні під час виконання своїх обов’язків у суді, а саме під час залучення до розгляду конкретної справи, стають суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Якщо протягом 2020 року присяжний брав участь у розгляді цивільної чи кримінальної справи то зобов’язаний подати до 1 квітня 2021 року шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Для заповнення декларації присяжним необхідно, завчасно отримати електронно-цифровий підпис.
Звертаємо увагу на те, що порушення вимог фінансового контролю, умисне недекларування або декларування недостовірної інформації є корупційними правопорушеннями, за які передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.
Також пропонуємо ознайомитись з оновленими розʼясненнями Національного агентства з питань запобігання корупції від 03.02.2021 № 1 щодо заповнення нової форми щорічної декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, розміщеними
на офіційному веб-сайті Національного агентства за посиланням:
https://wiki.nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/Rozyasnennya-1-vid-03.02.2021-.pdf
У вказаних розʼясненнях надано відповіді на найбільш поширені запитання, які виникли у суб’єктів декларування у перші тижні кампанії декларування 2021:
- заповнення інформації щодо отриманих доходів;
- внесення відомостей про банківські та інші фінансові установи;
- про строки подання різних видів декларацій;
- кому і як необхідно подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.